top of page

YAKUP ERDEM YILMAZ KIMDIR?

Yakup Erdem Yılmaz, yazılım geliştirme dünyasına erken yaşta adım atmış bir öğrenci. Yazılımın birçok alanına büyük bir ilgi duyuyor ve zamanının çoğunu onlarla uğraşarak geçiriyor.

Örneğin, web geliştirme, mobil uygulama geliştirme, .net uygulamaları geliştirme ve oyun geliştirme konularında oldukça iyi bir bilgi birikimine sahip. Bu farklı alanlarda deneyim kazanması, onun yazılım geliştirme konusunda çok yönlü bir geliştirici olmasına olanak sağlıyor.

Yakup'un yazılım geliştirme konusundaki tutkusu, onu gelecekte büyük işler yapmak için yola koyuyor.

"Doğru cevap yerine, doğru soruyu bulmak gerekir"

Yazılım Kariyeri

Yazılım geliştirme sektöründe, başarı elde etmek oldukça zorlu bir süreçtir. Ancak, söz konusu kişi Yakup Erdem Yılmaz ise, başarı elde etmek, tutkusu ve isteği sayesinde oldukça kolaydır. 2016 yılında ilk oyununu geliştirdiğinde, kendisine bir hedef belirledi: her zaman daha iyisini yapmak. Bu hedefe ulaşmak için çaba gösteren Yakup, yazılımın birçok alanında deneyim kazandı ve işlemleri hızlı bir şekilde yapabilen bir yazılım geliştiricisi haline geldi.

Ondokuz Games Kurulumu

2021 yılının sonuna doğru Yakup Erdem Yılmaz, projelerini artık kendi ekibiyle yapmak istedi ve bir arkadaşıyla birlikte Ondokuz Games'i kurdu. Daha sonra ekibi tek başına yönetmeye devam eden Yakup Erdem Yılmaz, ekibiyle birçok proje yapsada, sadece 2 tanesi yayınlanma aşamasına kadar getirebilmiştir. Ondokuz Games'i kurma amacı ilerde Türk oyun sektörünü geliştirmek ve Türkiye'nin oyun sektöründe bilinen ülkeler arasında yer almasını sağlamaktı.

bottom of page